porady dla gości

Kartka z życzeniami i życzenia słowne

Życzenia ślubne: https://rozsadnewesele.pl/najpiekniejsze-zyczenia-slubne-dla-nowozencow-cytaty-i-inne-pomysly/ są pewną tradycją i ważnym elementem ślubnej uroczystości. Jednakże ich nagromadzenie sprawia, że tracą trochę na znaczeniu, tak samo jak życzenia świąteczne.

Kartka z życzeniami

Pierwszym etapem przygotowań do życzeń ślubnych jest wybór odpowiedniej kartki okolicznościowej. Większość księgarni i sklepów papierniczych oferuje kartki na każdą okoliczność, w tym oczywiście śluby i wesela. Każda z nich zawiera zazwyczaj kilka nadrukowanych słów i miejsce na podpis, jednak w dobrym stylu jest dodanie paru zdań od siebie. Sam podpis pod przygotowanymi przez twórce kartki życzeniami to pójście po linii najmniejszego oporu i zwykłe lenistwo, więc warto dodać coś od siebie. Jeżeli nie jesteśmy zbyt kreatywni, wystarczy zwykłe: „wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia” i w wielu przypadkach jest to lepsze od rymowanek z internetu.

Życzenia ślubne dla młodej pary

Krótko po przybyciu na salę weselną następują życzenia ślubne dla młodej pary. Goście zazwyczaj ustawiają się w kolejce i każdy ma szansę osobiście złożyć życzenia. Im więcej gości, tym cała ta procedura trwa dłużej i staje się nużąca dla młodej pary, a także pozostałych gości. Mimo wszystko, warto się postarać, żeby składane życzenia nie były tylko zlepkiem słów, ale żeby płynęły prosto z serca. Tak jak w przypadku kartki okolicznościowej, dużo lepiej sprawdzą się proste życzenia, niż wierszyki i rymowanki, które mogą trącić trochę kiczem i tandetą. Silenie się na oryginalność nie zawsze się sprawdza i warto o tym pamiętać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *