porady dla gości

Jak wybrać dobry zespół weselny?

Muzyka jest niezbędnym elementem każdego przyjęcia weselnego. Wprawia gości w dobry nastrój, zachęca do zabawy i tańców na parkiecie, a z drugiej strony pozwala stworzyć klimat, dostosowany do konkretnej sytuacji. Dlatego też bardzo istotne jest to, aby wybrać odpowiednie osoby, które będą odpowiedzialne za utwory muzyczne na weselu.

Ile kosztują zespoły weselne?

Zanim zaczniemy poszukiwania zespołu weselnego, na początek powinniśmy dokładnie określić, jaką kwotę budżetu ślubnego będziemy mogli przeznaczyć na takie przedsięwzięcie. To ile będziemy w stanie wydać na muzyków, będzie decydowało o tym, z ilu osób będzie składała się grupa weselna oraz jakimi instrumentami będą dysponować.

Standardowo cena wynosi od około 800 zł do nawet 2500 zł. Warto postawić na zorganizowany zespół, który składa się z kilku osób grających na różnych instrumentach oraz przynajmniej jednego wokalisty.

Doświadczenie i repertuar zespołu weselnego.

Biorąc pod uwagę różne zespoły weselne, dobrze jest postawić na te, które mają nie tylko doświadczenie w graniu i śpiewaniu, ale także prowadzeniu wesel – https://www.zankyou.pl/zespoly-weselne. Jest to bardzo istotne, ponieważ zadaniem członków jest zaproszenie pary młodej do pierwszego tańca, namawianie gości do wspólnej zabawy i wznoszenia toastów, a także wchodzenie w interakcje z uczestnikami przyjęcia.

Repertuar jest również bardzo ważny i najlepiej jest z góry określić, przy jakim rodzaju muzyki chcemy się bawić na weselu. Trzeba pamiętać również o tym, aby podczas dokonywania takiego wyboru nie kierować się tylko własnymi upodobaniami.

Należy pomyśleć również o tym, jaka muzyka przypadnie do gustu zaproszonym gościom, tak aby wspólnie wszyscy mogli przeżyć świetną zabawę. Dobrze jest więc szukać kapel, które poruszają się w konkretnym obszarze stylów muzycznych. Każdy zespół można poprosić o wysłanie przykładowego repertuaru.

Możesz również polubić…