dodatki ślubów i wesel

Litery jako dekoracja ślubna

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu jest ślub i wesele. Bardzo ważne jest, aby wszystko przygotowane było zgodnie z indywidualnymi preferencjami pary młodej. Istotną rolę odgrywać będą dekoracje, które powinny podkreślać wyjątkowy klimat ceremonii. Warto skorzystać z liter na wesele, z których można wykonać niepowtarzalne ozdoby. 

Jak wykorzystać litery na wesele?

Litery na wesele wykonane mogą być z różnych materiałów i mieć rozmaite wielkości. Można kupić je gotowe albo zrobić samemu, wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponują państwo młodzi i jakie mają zdolności artystyczne. Często wykorzystywanym pomysłem jest kupienie gotowych liter, które będą się układać w napis LOVE. Można je zaaranżować w taki sposób, aby pasowały do klimatu wnętrza sali weselnej oraz pozostałych dekoracji. Litery takie można przyozdobić na wiele sposobów i ustawić je chociażby w ogrodzie, gdzie będą doskonałym tłem dla fotografii weselnych. W takim przypadku wykonane muszą być z materiału odpornego na warunki atmosferyczne.

Weselne literki służyć mogą jako stworzenie inicjałów państwa młodych. Napis taki można ustawić na środku stołu lub przyozdobić nim tort.

Hasło ułożone z literek na wesele może być również tematem przewodnim całego wesela, a także elementem, na którym opierać się będzie cała aranżacja. Napis umieszcza się na środku stołu lub pod ścianą, tak aby przyciągał wzrok wszystkich. Na literach takich można umieszczać różne zawieszki lub podświetlać je.

Z jakich materiałów wykonane mogą być literki weselne?

Materiałem, z którego korzysta się najczęściej do stworzenia ozdób tego typu, to drewno. Jest ono uniwersalne, wygląda bardzo naturalnie i dzięki temu pasuje do każdej aranżacji sali. Drewniane literki można łatwo przyozdabiać, malować, obsypywać brokatem. 

Weselne litery wykonane mogą być także z balonów. Jest to idealne rozwiązanie dla par, które stworzyć chcą efektowną i kolorową dekorację. Litery balonowe wypełnione są przeważnie helem i unoszą się w powietrzu, a to daje dodatkowe efekty. 

Państwo młodzi, którzy chcą, aby ich wesele było nowoczesne i eleganckie, postawić powinni na materiały z metalu lub tworzywa sztucznego. Takie ozdoby idealne są do współczesnych przestrzeni i nadają im stylowego charakteru. Literki te mogą być matowe, białe lub złote, wszystko zależy od gustu młodej pary.

Jak rozmieścić weselne napisy?

Oprócz materiału, z którego są wykonane litery, istotna jest także ich wielkość i forma, ponieważ od tego zależeć będzie, gdzie zostaną one umieszczone. Mniejsze ustawić można na środku stołu, na torcie. Natomiast większe ustawia się pod ścianą lub wiesza pod sufitem, tak aby przyciągały wzrok. Ozdoby takie stanowić mogą doskonałe tło fotograficzne. Wiele par młodych oraz ich gości lubi robić sobie pamiątkowe zdjęcia na ich tle. Pamiętać należy również o tym, żeby ozdoby te ustawione były w bezpieczny, tak aby nie przeszkadzać w zabawie i nie stanowić zagrożenia dla roztańczonych par. Przede wszystkim jednak pasować muszą do stylu i charakteru wesela, dlatego ich wybór warto starannie przemyśleć.

Możesz również polubić…