dodatki ślubów i wesel

Jak wybrać toppery na tort?

Wybór tortu weselnego stanowi bardzo istotną sprawę, jeśli chodzi o organizację wesela. Należy odpowiednio dostosować jego wielkość, kształt oraz smak. Bardzo ważnym elementem tortu weselnego są również odpowiednie ozdoby. W przypadku tortu weselnego jest to jedna z kluczowym kwestii, ponieważ stanowi on tak naprawdę dopełnienie wszystkich weselnych dekoracji. Odpowiednie ozdoby na torcie mogą sprawić, że będzie się on prezentował jak dzieło sztuki, dlatego warto poświęcić tej kwestii nieco uwagi i zastanowić się nad tym, jak powinien być udekorowany tort weselny. Zdecydowanie najpopularniejszą ozdobą są toppery na tort weselny, jednak istnieje również szereg innych dekoracji, które mogą zmienić zwykły tort weselny w coś naprawdę okazałego. Czym są toppery na tort oraz jakie pozostałe ozdoby można wykorzystać podczas dekorowania tortu? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.

Toppery jako jedna z najpopularniejszych ozdób

Największą popularnością jeśli chodzi o dekorowanie tortu cieszą się toppery, czyli umieszczone na szczycie tortu ozdoby mogące przedstawiać np. różnego rodzaju napisy. Zazwyczaj toppery wykonuje się z grubego kartonu, tworzywa sztucznego lub z drewna. Na topperach można umieścić dowolną treść. Najczęściej są to inicjały pary młodej lub napis nawiązujący do aktualnie trwającej uroczystości. 

Toppery na weselny tort dostępne w sklepach wykonuje się z różnych materiałów. Oprócz wspomnianego wyżej drewna, kartonu lub tworzywa sztucznego, topper na tort weselny może zostać wykonany również z eko papieru lub juty. Bardzo często można również spotkać toppery wykonane z metalicznego papieru w kolorze srebra lub złota. Tak naprawdę materiałów, z których można wykonać toppery istnieje naprawdę wiele i wszystko zależy od indywidualnych preferencji pary młodej oraz od wyglądu tortu weselnego. Toppery mają stanowić bowiem dekorację oraz dopełnienie tortu weselnego, dlatego należy je dobrać w odpowiedni sposób.

Pozostałe dekoracje na tort weselny

Oprócz bardzo popularnych topperów na tort weselny można wykorzystać również szereg innych dekoracji. Do bardzo popularnych ozdób można zaliczyć niewątpliwie wszelkiego rodzaju dekoracje wykonane z masy cukrowej. Można z niej stworzyć m.in. kwiaty, motyle, napisy oraz wiele innych kształtów. Masa cukrowa jest materiałem często wykorzystywanym do dekorowania tortów i cieszy się bardzo dużym uznaniem.

Oprócz masy cukrowej, do udekorowania tortu można wykorzystać również kwiaty. Najczęściej stosuje się kwiaty sztuczne, ponieważ nie mają one zapachu, którym mógłby przesiąknąć tort weselny. Na torcie weselnym zazwyczaj powinny znaleźć się kwiaty, które znajdowały się w kościele oraz na sali weselnej, tak aby zapewnić spójność dekoracji. Do dekorowania tortu najczęściej wykorzystuje się hortensje, storczyki, peonie oraz róże.

Bardzo dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju ozdoby wykonane z czekolady. Na wielu imprezach weselnych coraz częściej można spotkać torty, które udekorowane są właśnie w taki sposób. W połączeniu z czekoladą najlepiej użyć świeżych owoców, po to aby dekoracja wyglądała na bardziej spójną.

Możesz również polubić…