dodatki ślubów i wesel

Idealny bukiet ślubny

Organizowanie ślubu to bardzo intensywny czas dla każdej pary młodej. Narzeczeni muszą wybrać odpowiednią datę i miejsce, a następnie ułożyć listę gości. Na tym nie kończą się jednak ich obowiązki. Wręcz przeciwnie – to dopiero początek trudnych wyborów, przed którymi państwo młodzi będą musieli stanąć podczas planowania wesela.

Poza dopilnowaniem spraw dotyczących kwestii organizacji przestrzeni, każdy z przyszłych małżonków musi zadbać o to, jak zaprezentuje się podczas tego ważnego momentu w życiu. Mężczyźni zazwyczaj mają w tej kwestii łatwiej, gdyż muszą jedynie dobrać odpowiedni garnitur i buty oraz ewentualnie odwiedzić fryzjera. Kobiety stają przed trudnym wyborem sukni ślubnej, butów, makijażu, fryzury, biżuterii oraz… bukietu ślubnego!

Jak wybrać idealny bukiet ślubny?

Sposobów, w jaki można wybierać kwiaty na ślub jest mnóstwo. Istnieją zwolennicy dobierania bukietu ślubnego do sukni. Jest to bezpieczna opcja, dzięki której panna młoda na pewno wyglądać będzie spójnie i estetycznie. Jeden z najbardziej tradycyjnych i najczęściej wybieranych wzorów bukietów składa się z ułożonych w półkulę małych kwiatów i doskonale pasuje do klasycznych sukien ślubnych – zarówno tych dopasowanych do ciała, jak i rozkloszowanych. Coraz bardziej popularne staje się używanie kwiatów polnych, które świetnie komponują się z suknią w stylu boho. Taki bukiet najczęściej jest prosty i wykorzystuje kwiaty sezonowe. Poza kulistymi kompozycjami panny młode mogą również wybrać bukiet podłużny, wykonany z długich kwiatów lub bardziej oryginalny – kaskadowy. Obie te opcje świetnie sprawdzą się dla wysokiej kobiety.

Inną metodą doboru bukietu ślubnego jest dopasowanie go do swojego charakteru. Wybrane kwiaty mogą doskonale uwydatnić osobowość panny młodej. Być może kobieta o dużym temperamencie wybierze ogniste róże, podczas gdy łagodna tradycjonalistka zdecyduje się na tradycyjne białe frezje. 

Wybieraj sezonowo!

Panny młode za radą florystek często wybierają kwiaty związane z porą roku. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwoli młodym nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas i stres związany ze sprowadzaniem kwiatów trudno dostępnych poza sezonem. Dodatkowo bukiet ślubny złożony z sezonowych kwiatów – https://www.zankyou.pl/p/bukiet-slubny-pod-lupa-kilka-slub-o-wiazance-panny-mlodej-19409 może doskonale podkreślić nastrój panujący za oknem, a biorąc pod uwagę fakt, że pary planujące ślub często skupiają się na każdym szczególe – również na atmosferze danej pory roku – może być to dodatkowy walor estetyczny.

Kompletując bukiet wiosną warto sięgnąć po tulipany, hiacynty czy goździki, latem doskonale sprawdzą się róże, frezje lub piwonie. Jesienią można zwrócić uwagę na wrzosy, kalie, astry albo słoneczniki, zimą natomiast świetnym wyborem będą eustomy, gerbery czy lilie.

Możesz również polubić…