dodatki ślubów i wesel

Do jakich rytuałów ślubnych przywiązują wagę Panny Młode?

Ślubne przygotowania to przede wszystkim domena kobiet. To one zajmują się takimi rzeczami jak wystrój sali, zaproszenia na ślub czy pudełko na obrączki ślubne. Dla nich każdy szczegół ma kolosalne znaczenie i musi układać się w logiczną i spójną całość.

Kto powinien trzymać pudełko na obrączki ślubne?

Są dwa warianty. Pierwszy zakłada, że owo zadanie powinno należeć do świadka Pana Młodego. Drużba powinien zadbać, aby obrączki i pudełko na nie nagle nie zaginęło, bo inaczej ślub mógłby nie dojść do skutku. Piecze nad pudełkiem na ślubne obrączki powierza się dzieciom z rodziny Państwa Młodych, by w odpowiednim momencie podali obrączki przyszłym małżonkom, którzy będą sobie ślubować dozgonną miłość i wierność. Asysta dzieci w tej uroczystości jest taka wzruszająca i urocza i jeszcze mocniej podkreśla rangę tej wyjątkowej chwili.

Pudełko na obrączki ślubne – jakie powinno być?

Przede wszystkim gustowne i dopasowane do wyobrażeń przyszłych małżonków. Najlepiej, żeby miało specjalnie wygrawerowany romantyczny napis i było odświętnie przystrojone. Dla podkreślenia rangi uroczystości można je podać na specjalnie do tego przeznaczonej poduszce. Wielkość, jaką powinny posiadać pudełka na ślubne obrączki zależna jest przede wszystkim od rozmiaru ślubnej biżuterii.

Jeśli obrączki są małe i subtelne, pudełko nie może być za duże, bo utoną one w nim niczym w oceanie, Z kolei zbyt małe pudełko a zbyt zamaszyste obrączki zrodzą podejrzenie, że były one wybierane od na ostatnią chwilę lub co gorsza, że są jedynie pożyczone od kogoś i dlatego nie pasują do ślubnej szkatułki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *