dodatki ślubów i wesel

Ankieta weselna – oryginalna pamiątka i urozmaicenie na uroczystości

Obecnie coraz mniej osób chce brać ślub, gdyż woli poświęcić się karierze zawodowej i boi się zobowiązań – w szczególności dotyczy to młodych osób. Osoby decydujące się na ślub zazwyczaj organizują uroczystość weselną. To może być bardzo skomplikowane, ale wysiłek ten zostaje wynagrodzony wspomnieniami na całe życie małżonków i ich rodzin. 

Ankieta weselna to ciekawy pomysł na pamiątkę

Wiele elementów weselnych jest standardowych (np. tort, „szyszka”, fotograf). Młode pary i osoby specjalizujące się w organizacji wesel szukają rozwiązań, dzięki którym uroczystość będzie niepowtarzalna, oryginalna i wyjątkowa. Zgodnie z tym zamysłem powstała ankieta weselna jak te z www.z-milosci.pl. Jak wybrać ankietę weselną, aby była świetną pamiątką? Może być częścią księgi gości albo oddzielnym rekwizytem. Przyszli małżonkowie zadają pytania o różne rzeczy: o porady dotyczące udanego życia, małżeństw lub spraw osobistych. Pytania zwykle umieszczone są na małych ładnych karteczkach – często ozdobionych. Można kupić ankiety w sklepach związanych ze ślubami lub zrobić je sami, budując własne pytania.

Co dokładnie zawierają ankiety małżeńskie? 

Zwykle mają kilka pytań do gości, skąd są, jakim środkiem transportu przyjechali i jak długo zajęło im dotarcie na wesele. Kolejna część ankiety to pytania dotyczące ślubu i wesela. Powinny dać gościom możliwość opisania tego, co im się podobało, co nie podobało lub co by zmienili. Czy ceremonia poszła dobrze, czy jedzenie jest dobre i jakie są wrażenia z pierwszego tańca. Typowa ankieta ślubna kończy się jedną dla przyszłego małżeństwa radą dotyczącą przyszłości. Na samym końcu należy podziękować organizatorom za udział w tych uroczystościach. Tak powinna wyglądać ankieta ślubna, którą kupujesz w sklepie. Jeżeli ktoś lubi tworzyć nowych rzeczy to może sam stworzyć własną ankietę, ze spersonalizowanymi pytaniami czy wyglądem. 

Istnieje wiele istotnych pytań dotyczących ślubu, można również zadać pytania poza uroczystością. 

Dlaczego ankiety są tak popularne? 

Klasyczne księgi gości stwarzały problemy. Często goście nie wiedzieli co wpisać. Wypełnienie ankiety jest zdecydowanie prostsze niż pisanie coś od siebie na siłę. Wypełnianie kwestionariuszy podczas wesela to genialny pomysł. Goście odczuwają jednocześnie emocje związane ze ślubem i mogą te emocje i wrażenia opisać za pomocą ankiet. Tradycyjna księga gości była dla nich często utrapieniem. Wiele osób nie wiedziało co pisać, więc pozostawały puste kartki. Łatwiej jest odpowiedzieć na pytanie niż wymyślać coś samemu. Zwykle jest dużo miejsca w ankietach, kiedy chcą coś dodać podczas zabawy, mogą się tym podzielić.

Gdzie umieszczać ankiety małżeńskie?

To jest ważne pytanie. Należy się zastanowić, czy jest to obowiązkowa forma czy dobrowolna. Jeśli interesują młoda parę ankiety i pamiątki, mogą przekazać je każdemu z gości, w miejscach w których siedzą. Można także stworzyć osobne miejsce, do którego każdy będzie chciał podejść i ankietę uzupełnić. Stolik należy postawić w atrakcyjnym miejscu, przykładowo koło foto – budki.

Możesz również polubić…